بلاگ

خواص روغن آفتابگردان چیست؟

خواص روغن آفتابگردان چیست؟

روغن‌ها جایگاه مهمی در رژیم غذایی امروزی ما دارند و بسیاری از غذاهایی که می‌خوریم حاوی روغن‌های مختلفی هستند. روغن‌های گیاهی به‌دلیل داشتن چربی اشباع‌نشده کمتر، سهولت تولید و هزینۀ پایین‌تر، بسیار پرمصرف هستند.

باتوجه‌به نوع پالایش و تصفیۀ روغن آفتابگردان، می‌توان از آن هم در پخت‌وپز و هم برای سرخ‌کردن استفاده کرد.
انواع روغن ‌های آفتابگردان
باتوجه‌به نوع فراوری و تصفیه، روغن‌های آفتابگردان انواع مختلفی دارند؛ اما، درمجموع براساس مقدار اسیدهای چرب اصلی موجود در آن‌ها به چهار نوع زیر تقسیم می‌شوند:
اسید لینولئیک بالا
اسید اولئیک بالا
اسید اولئیک متوسط
اسید استئاریک و اسید اولئیک بالا

انواع روغن های آفتابگردان مصارف متفاوتی دارند

برای مثال روغن حاوی اسید استئاریک و اولئیک بالا برای پخت‌وپز خانگی مناسب نیست و بیشتر در مواد غذایی بسته‌بندی‌شده مثل شکلات و بستنی استفاده می‌شود.
روغن آفتابگردان پالایش شده چیست؟
شاید این سؤال برای شما پیش آمده باشد که، روغن آفتابگردان پالایش شده چیست. برای تهیۀ روغن، از یک دانه یا گیاه، از روش‌های مختلفی مانند فشردن استفاده می‌شود. در مرحلۀ اول یک روغن خام به دست می‌آید. این روغن خام ممکن است حاوی مواد مختلفی باشد.
در فرایند پالایش یا تصفیۀ روغن، موادی از روغن حذف یا به آن اضافه می‌شوند. یکی از تغییراتی که در پالایش روغن روی آن انجام می‌گیرد خنثی کردن بو و مزۀ روغن است.

روغن آفتابگردان چه خواصی دارد؟

تا اینجا دیدیم که روغن آفتابگردان چیست، حال ببینیم روغن آفتابگردان چه خواصی دارد. روغن آفتابگردان حاوی ویتامین E و K، اسیدهای چرب اشباع، اسیدهای چرب با یک کربن اشباع‌نشده و اسیدهای چرب با چند کربن اشباع‌نشده است که میزان آن‌ها در انواع روغن‌های آفتابگردان تفاوت دارد.
خواص روغن آفتابگردان در انواع مختلف این روغن تفاوت دارد. در واقع شاید بتوان گفت سالم‌ترین نوع روغن آفتابگردان نوع با اسید اولئیک بالا است که یک اسید چرب با یک کربن اشباع‌نشده است. مصرف این روغن، در مقایسه با چربی‌های اشباع‌شده، می‌تواند با کاهش سطح کلسترول بد و کاهش ریسک بیماری‌های قلب و عروق همراه باشد.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *